1

Téma: vypoved

Od roku 2003 som zamestnana v skole ako ucitelka. V roku 2008 som odisla na matersku resp. na rodičovskú dovolenku. Oznamila som zamestnavatelovi, ze sa chcem vratit do zamestnania. Pani riaditelka mi oznamila, ze mám 2 moznosti: bud odidem dobrovolne alebo mi da 2 hodiny.
Chcela by som sa opytat, ci to moze urobit ak s tým nesúhlasím? Uviedla, že ak neprijmej jej ponuku, tak bude nútená mi dať výpoveď. Potrebovala by som vedieť, čo platí v tomto prípade ohľadom na výpovednú lehotu a odstupné (pracovný pomer na tom pracovisku mi trval 4,5 roka do odchodu na materskú dovolenku). Či materská dovolenka sa započíta do odpracovanej praxe a mám tak právo na trojmesačné odstupné.

Thumbs up Thumbs down

2

Re: vypoved

Po materskej máte právo sa vrátiť na svoje pôvodné miesto. Zobrali za Vás niekoho na zastupovanie počas materskej?

Thumbs up Thumbs down

3

Ak nastupujete v lehote do 3 rokov, do oficialneho pisomneho oznamenia riaditelovi/lke napiste, ze sa vraciate v zakonom chranenej lehote na svoje povodne miesto. Riaditel nema z pravneho hladiska opravnenie Vam zobrat co i len hodinu z Vasho uvazku, musi Vam vratit ten isty uvazok, ktory ste mali pred nastupom na matersku.. Ak nie, mate pravo riesit to sudnou cestou (co by som riaditelke aj oznamila) a urcite by ste vyhrala Vy.. takze nepristupte na ziaden znizeny uvazok a samozrejme odchadzat by bolo tiez nerozumne..

marnora napísal(a):

Od roku 2003 som zamestnana v skole ako ucitelka. V roku 2008 som odisla na matersku resp. na rodičovskú dovolenku. Oznamila som zamestnavatelovi, ze sa chcem vratit do zamestnania. Pani riaditelka mi oznamila, ze mám 2 moznosti: bud odidem dobrovolne alebo mi da 2 hodiny.
Chcela by som sa opytat, ci to moze urobit ak s tým nesúhlasím? Uviedla, že ak neprijmej jej ponuku, tak bude nútená mi dať výpoveď. Potrebovala by som vedieť, čo platí v tomto prípade ohľadom na výpovednú lehotu a odstupné (pracovný pomer na tom pracovisku mi trval 4,5 roka do odchodu na materskú dovolenku). Či materská dovolenka sa započíta do odpracovanej praxe a mám tak právo na trojmesačné odstupné.

Thumbs up Thumbs down

4

chcem sa opytat co v pripade ze pracujem v skolstve na dobu neurcitu, doplnujem si kvalifikaciu podla zakonnych pravidiel a riaditel mi chce znizit pracovny uvazok od noveho skolskeho roka. Ma na to pravo? Ak nebudem suhlasit ma pravo mi dat vypoved?

Thumbs up Thumbs down

5

Magdalena napísal(a):

chcem sa opytat co v pripade ze pracujem v skolstve na dobu neurcitu, doplnujem si kvalifikaciu podla zakonnych pravidiel a riaditel mi chce znizit pracovny uvazok od noveho skolskeho roka. Ma na to pravo? Ak nebudem suhlasit ma pravo mi dat vypoved?

AK NEPOTREBUJE VAšU SLUžBU NA KTORU MATE ZARADENIE A POTREBUJE ZNIZIT STAVY TAK VAM MôZE ZNIZIT PRACOVNY UVAZOK. AK BY STE NESUHLASILA, TAK VAM MôZE DAT VYPOVED Z ORGANIZACNYCH DôVODOV. VTEDY MATE NAROK NA ODSTUPNE PODLA ZAKONA A TIEZ PODLA INTERNEJ MZDOVEJ SMERNICE AK TAKU MATE.

Thumbs up Thumbs down